top of page
  • Фото автораАндрій Титаренко

Husqvarna Norden 901 Expedition: тест-драйв на 300 км

Husqvarna Norden 901 в топовій версії Expedition — ідеальній мотоцикл для експедиції на Нордкап. Оскільки ми мали лише день для тест-драйву, махнули кудись поближче, в густі ліси Черкащини.

KTM 990 Adventure R

За задумом виробника, Norden 901 Expedition — це така собі R-версія звичайного Нордена. Максимум офроуда, максимум готовності до далеких подорожей. Я не їздив на базовому Нордені, лише оглядав і сидів, але зауважив занизьку для моїх 190 см посадку, чисто шосейне широченне сидіння, низьке кермо і взагалі по ергономіці — орієнтацію на подорожі асфальтом.


901 Expedition значно краще готовий до бездоріжжя, принаймні на папері. У нього круті підвіски WP Xplor, нормальний алюмінієвий захист баку і двигуна, вужче сидіння. Плюс є купа корисних для далеких подорожей штук, які все одно доводиться доставляти: підігрів керма, високий вітровик, є навіть підігрів сидіння і м’які бічні кофри (такі собі, як на мене). Ну і фірмовий пакет електроніки Explorer.


Ергономіка

Це найголовніше в мотоциклі для далеких подорожей, бо на ньому доводиться жити тижнями і місяцями. Почну із сидіння. Якщо коротко — не сподобалося. Сидіння орієнтоване на, власне, сидіння, тобто їзду по асфальту: широке, незручне для охвату ногами стоячи, із пасажирською сходинкою і некомфортним завалом вниз, в “яму” ближче до баку. Розумію, що без цієї ями ніяк, це ж не хард-ендуро із сидінням-колодою. Але я не можу сидіти так близько до баку, це перебор. Відсунутися назад до сходинки можна, довжина райдерської частини дозволяє. Цікаво, що у верхньому положенні між двома частинами сидіння утворюється ще одна яма. Прям хочеться підкласти туди валик чи що.

Кермо в цього мотоцикла встановлене уже з проставкою. В сидячому положенні воно комфортне, в положенні стоячи — не дуже. Ок, я високий, але із заводу кермо 901 Expedition ще нижче! Коротше, його не явно не заточували на їзду стоячи.


Те ж стосується підніжок: помірно зубаті, невеликі і вузькі, зі з’ємними гумовими проставками. Звичайні підніжки мотоцикла класу адвенчер.


Щодо вітрозахисту — він у Нордена дуже хороший. Вітровик достатньо ефективно працює на швидкостях до 160 км/год, хоча і не знімає весь весь потік з плечей.


Керованість на асфальті

KTM 990 Adventure R

Якщо ви вважаєте, що Norden 901 Expedition годиться лише для адвенчер-туризму, але аж ніяк не їзди по серпантинам / по місту — у мене для вас гарна новина. Ця Хаска чудово підходить для будь-яких задач на асфальті! Це реальний випадок мотоцикла 2-в-1. У нього довгі (240/240 мм), але зовсім не желейні підвіски. У Нордена круті гальма, низький центр ваги і класна керованість. А ще у нього дуууже прикольний двигун, який хочеться крутити.


Майже літровий паралельний твін Нордена легко крутиться, наче якась хуліганська шестисотка. Низькі оберти — не його стихія. Він мляво тягне з низів і оживає з 4000-4500 обертів. Не можна сказати, що на низах він “дохлий”, просто це не порівняти з середніми оборотами. На шостій передачі на 4000-4500 обертів мотоцикл їде 110-120 км/год. Достатньо просто крутонути ручку газу — і за мить він уже їде 150. Це просто якась телепортація! Для обгонів із зустрічкою не треба вибирати правильний момент, підійде будь-який. Щодо максималки — мотоцикл впевнено і стабільно їде 185 км/год, вище я не розганявся.


Керованість на грунті

KTM 990 Adventure R

На офроуді асфальтові переваги Нордена стають його недоліками. Хочеться, щоб сидіння було вужчим і чіпкішим з боків, і без цієї пасажирської сходинки. Кермо однозначно просить проставку, а підніжки — заміну на ширші і більш зубаті, щоб було зручно контролювати мотоцикл стоячи.


Веселий підхват двигуна на 4000 обертах — абсолютно зайвий за межами асфальту. 99% адвенчер-райдерів їздять по бездоріжжю нешвидко і обережно, найкращий характер мотору для офроуду — рівня тяга з низів. Так, у Нордена є режим Offroad, який зрізає стрибок крутного на 4000 обертів, але він не додає ньютон-метрів на нижчих обертах. Загалом, я приноровився правильно працювати газом / зчепленням і без проблем дерся лісовими підйомами Черкаських лісів. З двигуном Нордена можна ужитися, але він не ідеальний для їзди по бездоріжжю.


До чого взагалі немає претензій — це підвіски. Вони чудово працюють на асфальті і мають просто невичерпний потенціал на бездоріжжі. Я не уявляю, як треба дубасити на Нордені, щоб наблизитися до ліміту роботи вилки і амортизатора.


Електроніка

Тут все по-багатому: три режими роботи двигуна (Street, Rain, Offroad), трекшн-контроль, ABS з офроудним режимом, круїз, кольорова приборка (досить непогана!) Окрема фішка версії Norden 901 Expedition — режим Explorer з купою налаштувань всього на світі.


Особисто мені було цілком достатньо режимів Street / Offroad: різниця відчутна, характер роботи двигуна сильно змінюється. Величезний плюс мотоцикла — зберігання режиму Offroad ABS при вимиканні двигуна. Більшість тур-ендуро на бездоріжжі перемикаються в “безпечний”, як вважають виробники, режим Street. Що зовсім не є безпечним: неодноразово бачив сумну картину, коли мотоцикл котився з гори, клацаючи заднім ABS, і райдер при цьому нічого не міг зробити.


Чого мені не вистачає в електронному начинні Нордена — це підключення смартфону через Apple CarPlay / Android Auto. Але ця розкіш доступна лише у деяких моделей Honda. Чому так — загадка.


Висновки

Мотоподорожі по асфальту і бездоріжжю — це два окремих світи, які загалом не перетинаються. Хоча виробники дуже стараються їх поєднати. У випадку з Norden 901 Expedition, Husqvarna зробила це з ухилом в асфальт. При цьому завдяки крутій підвісці і низькому центру ваги виробник зберіг можливість їздити на Нордені по серйозному офроуду, наскільки у райдера вистачить скілів.

221 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page