top of page
  • Фото автораАндрій Титаренко

Honda XL750 Transalp: повернення японського туристичного бестселера

Трансальп 2023 модельного року — абсолютно новий мотоцикл. І він зовсім не схожий на модель, на якій розробники економили, як могли.

Honda XL750 Transalp

Хонда почала виробництво лінійки Transalp ще в 1987 році. Мотоцикл випускався в різних версіях з V-подібними двигунами об’ємом від 400 до 680 см3, комплектувався простими підвісками і загалом позиціонувався як бюджетний універсальний турист. Проїде майже всюди, але не швидко і без особливого "вогника".


Двигун і автономність

Honda XL750 Transalp

Мотор Трансальпа — новий паралельний твін, анонсований нещодавно в тілі нового Honda Hornet. Це 755-кубовий паралельний твін, який видає 90 к.с. і 75 Нм. Неймовірно, але японці вирішили не “душити” двигун стріта заради комфорту і безпеки під час туризму.

Honda XL750 Transalp

Погані новини для любителів коробки-автомату: буде тільки механіка. Зчеплення прослизаюче, важіль має бути легким завдяки технології F.C.C Leaning Segment discs. Бак мотоцикла середній, 16,9 л. Розхід заявляють на рівні 4,3 л/100 км, тому очікуйте автономність до 400 км.


Шасі

Honda XL750 Transalp

Японці хваляться, що зробили для нового Трансальпа дуже легку сталеву раму, яка важить 18,3 кг. Це на 1,8 кг легше, ніж рама CB500X. Алюмінієвий маятник виготовлено за такою ж технологію, що і у моделі Africa Twin. Споряджена вага мотоцикла — лише 208 кг. Це дуже хороший показник як на 90-сильний тур-ендуро.

Honda XL750 Transalp

У Трансальпа правильні для офроуда шпицьовані колеса формату 21”/18”, під камерні шини. Підвіски — 43-мм перевернута вилка спереду і важільна система з моноамортизатором ззаду, все з регулюванням, все від Showa. Хода підвіски середні, 200/190 мм. Кліренс також не рекордний — 210 мм.


Ергономіка і комфорт

Honda XL750 Transalp

У мотоцикла середня висота по сідлу в 850 мм (доступне занижене сидіння на 820 мм). Саме сидіння — широкий і глибокий “ковш” з напливом на бак. Бак виглядає доволі вузьким, щоб комфортно їхати стоячи. Стоковий вітровик невисокий, вищий можна замовити серед оригінальних аксесуарів Honda.

Honda XL750 Transalp

Приборка Трансальпа — 5-дюймовий кольоровий дисплей. Без Apple CarPlay чи Android Auto, зате з фірмовою функцією Honda Smartphone Voice Control. Приборка конектиться зі смартфоном через Bluetooth, після чого кнопками на кермі або голосовими командами (тут потрібна переговорна система) можна керувати деякими функціями телефону: приймати дзвінки, читати повідомлення, слухати музику. Виводити навігацію на приборну панель не вийде.


Електроніка

Honda XL750 Transalp

Мотоцикл має 4 режими їзди: Sport, Standard, Rain і Gravel (+ індивідуальний режим User). Режими впливають на роботу впорскування, ABS, трекшн-контролю. Індивідуальний режим дозволяє підігнати роботу встєї електроніки під себе. Доступні 4 режими потужності, 3 режими гальмування двигуном, 2 режими роботи ABS і 5 рівнів трекшн-контролю (з інтегрованим антивіллі). Задній контур ABS і трекшн-контроль можна відключати.

Корисна електронна фішка Трансальпа — Emergency Stop Signal, яка вмикає аварійку при різкому гальмуванні. В стоці є функція автовимкнення поворотників. В списку аксесуарів доступний квікшифтер. Для зарядки гаджетів є одне USB-гніздо, чомусь аж під пасажирським сидінням. 12-вольтна розетка доступна в якості опції.


Висновки

Honda XL750 Transalp

Новий XL750 Transalp — дещо неочікуваний мотоцикл як для консервативної Хонди. Помірна вага, потужний двигун, правильні для офроуда колеса роблять його серйозною силою в класі середньокубатурних тур-ендуро. По ціні він, ймовірно, займатиме нішу між Yamaha Tenere 700 і KTM 890 Adventure. За призначенням – є всі шанси вийти з тіні старого "Трансляпа" та дарувати власнику від туризму значно більше емоцій.

39 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page