top of page
  • Фото автораАндрій Титаренко

KTM Adventure: оновлення середньокубатурної лінійки туристів

Австрійці оновили лінійку 890 Adventure, а також повернули на конвеєр стару 790-кубову модель. Сюрприз — тепер вона made in China!

KTM 790 Adventure

Туристичний ендуро KTM 890 Adventure з‘явився на ринку в 2021 році як заміна попередній 790-кубовій моделі. Загалом, він і без оновлень залишався одним з лідерів класу середнькубатурних ендуро, принаймні в технічному плані. Тепер мотоцикл буде не тільки класним технічно, а ще й красивим.


890 Adventure

KTM 890 Adventure

Модель 2023 року — серйозне оновлення 890 Adventure. Мотоцикл став більш універсальним, отримав регульовані підвіски, а також нову приладову панель. А ще став значно симпатичнішим!


Найпомітніша зміна — це бічні обтікачі і вищий та ширший вітровик. Все це в комплексі значно краще захищає від зустрічного потоку повітря. Вітровик в свою чергу має достатньо місця для встановлення GPS-навігатора. Смішно, але KTM, по суті, додали мотоциклу те, що пропонують виробники афтермаркет-деталей на кшталт RebelXSports. Винесену далеко вперед “комашину” фару 890-го вони ретушують бічними пластиковими панелями, вартість питання — 430 євро.

Вилка і амортизатор нового 890 Adventure тепер мають всі необхідні регулювання — нарешті! Хода підвіски становлять ті ж 200/200 мм, кліренс — 233 мм. Характеристики двигуна не змінилися, в електроніці додалася інтеграція офроудної ABS з режимами OFFROAD і RALLY.


Нова 5” панель приладів — це деталь з Husqvarna 901 Norden. Вона сучасно виглядає, добре захищена від середовища завдяки мінеральному склу та ще тісніше комунікує зі смартфоном (потрібно встановлювати додаток KTMconnect App). На приборку можна виводити Turn-by-Turn+ навігацію, перемикати аудіотреки, бачити вхідні виклики.


890 Adventure R

KTM 890 Adventure R

Топовий середньокубатурний тур-ендуро КТМ отримав ті ж оновлення, що і базовий 890 Adventure. Бічний пластик в районі “морди” покращує аеродинаміку і виглядає більш стильно, ніж окремо винесена фара попередньої версії. Змінилася форма вітровика: він став нижчим і ширшим.


Повністю регульовані вилка і амортизатор серії WP XPLOR мають ті ж хода, що і в Adventure R 2022: 240/240 мм. Підвіски отримали нові налаштування, які додали комфорту і покращили і без того чудову керованість мотоцикла. Через збільшені ходи підвіски у R-ки більший кліренс (263 мм) і вища висота по сидінню — цілих 880 мм! Райдерам середнього зросту мотоцикл буде зависоким.

Інші зміни аналогічні звичайному 890-му: нова 5” приборка, офроудна ABS, яка тепер активується в режимах їзди OFFROAD або RALLY (останній — платна опція). Ще одна цікава електронна заморочка мотоцикла — режим DEMO Mode. Перші 1500 км райдер може гратися електронікою без оплати та без обмежень, в тому числі пробувати режим RALLY. Після цього доведеться обирати, залишати базові налаштування чи підключати собі більш просунуті за окрему плату.


Нарешті, нові кольори. До кольорової гами додався насичений блакитний колір пластикового баку. Раніше це було фішкою топової версії 890 Adventure R Rally.


790 Adventure

KTM 790 Adventure

Відтепер до розшифрування абревіатури KTM можна додавати нову версію: Китайський Туристичний Мотоцикл. Австрійці вирішили повернути на конвеєр модель 790 Adventure, яку збиратимуть на заводі CFMOTO (Китай) — нового східного партнера КТМ. Обіцяють, що все буде відбуватися під суворим контролем інженерів з Австрії.


Стилістично 790 Adventure не відрізняється від оновлених старших 890-кубових моделей: такий же пластиковий обвіс, високий вітровик, схожа графіка і нова 5-дюймова приборка. Технічно — це 890 Adventure 2022 модельного року з іншим мотором: низько розташований 20-літровий бак, підвіски WP Apex з мінімумом регулювань і ходами 200/200 мм, рульовий демпфер в стоці, хороші гальма з армованими магістралями, 233 мм дорожній просвіт.

Двигун — допиляний 799-кубовий паралельний твін, який мав низку недоліків. Австрійські інженери вдосконалили його: покращили змащування корзини зчеплення, зробили колінвал на 20% важчим, додали можливість роботи на низькооктановому пальному. Двигун видає 94 к.с. і 87 Нм, в розпорядженні райдера є трекшн-контроль, кутова та офроудна ABS. Опційно доступні квікшифтер, круїз-контроль, режим їзди RALLY.


Загалом, навіть в такому спрощеному виконанні 790 Adventure — серйозна сила в класі середньокубатурних туристичних ендуро. Можна спрогнозувати, що збірка в Китаї зробить ціну мотоцикла дуже привабливою, на рівні нових Honda Transalp, Suzuki V-Strom 800DE і Yamaha Tenere 700.

73 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Σχόλια


bottom of page